Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci Komisyonu üyeleri STAR’ın 4 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirdiği “Avrupa Yükseköğrenim Alanında Kalite Güvencesi Standartları ve Yönergeleri” isimli konferansa dinleyici olarak katıldı. 

Avrupa yükseköğrenim kalite güvencesi standartları ve yönergeleri hakkında bilgilerin paylaşıldığı konferansta Komisyon Başkanı E. Taha Akbaş ile Komisyon Üyeleri Aslı Özmutlu, Berkay Tarım, Esra Köyönü, Evra Gürbüz ve Meliha Taşdemir yer aldı.

Konferans, STAR Uluslararasılaştırma Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ali Bıçak tarafından yönetildi. Konferansta Uluslararası İşletme Yönetimi Akreditasyonu Vakfı’ndan (FIBAA) Daine Freiberger, iç kalite güvencesi için standartlar ve yönergeler hakkında bilgiler verdi. Mühendislik, Bilişim, Doğa Bilimleri ve Matematik Eğitim Programları Ajansı (ASIIN) Iring Wasser, dış kalite güvencesinde, tasarımda ve sürekli iyileştirmelerde paydaş katılımının önemini vurguladı. Kalite Güvence Ajansından (AQAS) Ronny Heintze ise ajansların kalite güvencesindeki yerlerinden ve uygulamaları gereken yönergelerden bahsetti. Yaklaşık üç saat süren toplantı kapanış konuşması ve iyi dileklerin ardından sona erdi.

Etkinlik programı için tıklayınız.