Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci Komisyonu tarafından düzenlenen “İç Kalite Güvencesi Sisteminin Etkin Paydaşı: Öğrenciler” başlıklı çalıştay serisinin 16’ncısı, 21 Kasım 2023 tarihinde Kocaeli Üniversitesi Kalite Topluluğu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 16 katılımcının yer aldığı çalıştay YÖKAK Akademik Uzmanı ve Öğrenci Komisyonu Akademik Koordinatörü Doç. Dr. Gonca Uludağ ile akran öğretici rolüyle YÖKAK Öğrenci Komisyonu üyeleri Berivan Çiçek ve Melike Gülay’ın katkıları ile yürütüldü.

İçeriklerinin Doç. Dr. Uludağ tarafından hazırlandığı çalıştayda öğrenciler yükseköğretim kurumlarının kalite güvencesi çalışmaları ve kalite topluluklarının çalışmaları hakkındaki fikirlerini paylaştı. Etkinlikte, öğrencilerin fikirlerini idari ve akademik personele iletmesinde kullanılan bir araç olarak tanımlanan kalite süreçlerinin yükseköğretim kurumlarının olmazsa olmaz bir parçası olduğu ifade edildi.

Öğrenciler kendilerine verilen konular doğrultusunda grup çalışmaları ile hazırladıkları posterleri tüm katılımcılara sundu. Çalıştay, öğrencilerin etkinlik hakkındaki geri bildirimlerinin alınması, katılım belgelerinin takdim edilmesi ve hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.