2023 yılında YÖKAK tarafından yürütülen Kurumsal Dış Değerlendirme, İzleme, Kurumsal Akreditasyon ve Ara Değerlendirme programlarında görevlendirilen öğrencilerin deneyim, bilgi paylaşımı ve geri bildirim fırsatı sunmasını amaçlayan "2023 Yılı YÖKAK Değerlendirme Takımlarının Öğrenci Üyeleri Deneyimlerini Paylaşıyor" isimli toplantı, 11 Ekim 2023 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirildi. 

YÖKAK Öğrenci Komisyonu Koordinatörü Doç. Dr. Gonca Uludağ’ın açış konuşmasıyla başlayan etkinlikte, saha ziyaretini tamamlamış olan 12 öğrenci değerlendirici deneyim ve kazanımlarını aktaran birer sunum gerçekleştirdi. Öğrenci değerlendiriciler deneyimlerini paylaşırken, yaşadıkları problemleri ve çözüm önerilerini de diğer katılımcılarla paylaştı. İlk kez değerlendirme programlarına katılacak öğrenci değerlendiricilerin de yer aldığı toplantıda, öğrencilerin merak ettikleri sorular da yanıtlandı. 

YÖKAK Öğrenci Komisyonu Başkanı Erdoğan Taha Akbaş, katılımcılara 360 derece değerlendirme anketinin nasıl doldurulması gerektiği ile ilgili bilgi verdi. Farklı yükseköğretim kurumlarından 33 öğrenci değerlendiricinin katılım sağladığı ve 2 saat süren toplantı, genel değerlendirmenin yapılması ve katılımcıların geri bildirim anketini yanıtlamasının ardından sona erdi.