Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) tarafından Kırşehir Ahi Evran Üniversitesine verilen “5 Yıldızlı Üstün Performans Belgesi” dolayısıyla düzenlenen törene katıldı. 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Kongre ve Kültür Merkezi'nde 7 Aralık 2023 tarihinde düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, KAEÜ eski Rektörü ve YÖKAK Kurul Üyesi Prof. Dr. Vatan Karakaya, il protokolü, üniversite akademik ve idari personeli, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Törenin açılış konuşmalarını Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Prof. Dr. Vatan Karakaya ve KAEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek yaptı.

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, törende “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Sistemi Çalışmaları” başlıklı bir sunum yaptı. Yükseköğretimde kalite kültürünün yaygınlaştırılması ve kalite güvencesi uygulamalarının artırılmasına yönelik çalışmalara değinen Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Türkiye'deki tüm üniversiteleri kalite güvencesi standartlarına uygun olarak akredite etmeyi hedeflediklerini ifade etti. Başkan Kocabıçak, üniversitelerin tüm iç ve dış paydaşlarıyla birlikte kendisine uygun eğitim ve öğretim standartlarını belirlemesinin yükseköğretimde kalite güvencesi sürecinin başarıya ulaşmasında önemli olduğunu kaydetti.