Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından uygulanan Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) kapsamında belge almaya hak kazanan İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve Manisa Celal Bayar Üniversitesine Kurumsal Akreditasyon Belgesi, düzenlenen törenle takdim edildi.

Ege Üniversitesi ev sahipliğinde 12 Şubat 2024 tarihinde düzenlenen program kapsamında 11 üniversiteden gelen rektörler, rektör yardımcıları ve kalite koordinatörlüklerinden temsilcilerin katılımıyla Yükseköğretimde Kalite Güvencesi, KİDR ve Akreditasyonlar konularında Konferans ve Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, konferansta “Yükseköğretimde Kalite Güvence Sistemleri ve Akreditasyonların Önemi” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Başkan Kocabıçak, sunumunda YÖKAK’ın faaliyetleri, KAP, Kurumsal Dış Değerlendirme Programları ve değerlendirme ölçütleri gibi konularda bilgiler verdi.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak da konferansta bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Hakan Abacıoğlu, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar Kale ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar’a YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak tarafından Kurumsal Akreditasyon Belgesi takdim edildi.

Konferans kapsamında düzenlenen Kurumsal Akreditasyon Belge Töreni’nde İzmir Bakırçay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Berktaş, İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse’nin yanı sıra Ege Üniversitesinden yöneticiler ve akademisyenler de yer aldı.