Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ev sahipliğinde 20-22 Mart 2023 tarihlerinde düzenlenmesi planlanan “Uluslararası Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Konferansı” 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizde meydana gelen depremler nedeniyle ertelenmişti.

Konferans Düzenleme Kurulu konferansın 25-26 Nisan 2024 tarihlerinde Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi TOKİ yerleşkesinde yapılmasına karar vermiştir. Düzenleme Kurulu, başvuru sahiplerinin haklarını saklı tutmuş ve hakem sürecinden geçerek kabul edilen (şartlı kabul dahil) ve tam metinleri herhangi bir yerde sunulmayan ve/veya yayımlanmayan önceki başvuru sonuçlarının devam ettirilmesine karar vermiştir. Bu kapsamda daha önce kabul alan başvuru sahiplerinin durumlarını teyit etmeleri için e-posta ile bildirim yapılmıştır.

Ana teması “Yükseköğretimde Kalitenin Geliştirilmesi ve İçselleştirilmesi” olan konferans, yükseköğretimde kalite güvencesi alanındaki bilimsel gelişmeleri, yenilikleri, deneyimleri ve farklı bakış açılarını bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Konferans hakkında daha detaylı ve güncel bilgiler için hazırlanan özel web sayfası için tıklayınız.